Home Bota SPORT- Ndahet nga jeta kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori

SPORT- Ndahet nga jeta kapiteni i Fiorentinës, Davide Astori

2 min read
0
295

ROMË, 4 mars /ATSH-AFP/ – MbrojtĂ«si i kombĂ«tares italiane dhe kapiteni i ekipit tĂ« FiorentinĂ«s, Davide Astori, Ă«shtĂ« ndarĂ« nga jeta ditĂ«n e sotme nĂ« qytetin e Udines.

31 vjeçari vdiq në një hotel në Udine të Italisë, ku ekipi i Fiorentinës pritej të zhvillonte ndeshjen në transfertë kundër ekipit vendas të Udinese.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi nga Firence në rrjetin social Twitter, të cilët shprehen të tronditur për ndarjen e parakohshme nga jeta të kapitenit të tyre.

“Fiorentina Ă«shtĂ« thellĂ«sisht e tronditur tĂ« njoftojĂ« lajmin pĂ«r vdekjen e kapitenit, Davide Astori pas njĂ« sĂ«mundjeje tĂ« papritur”, shkruan Fiorentina nĂ« rrjetin social Twitter.

Një zëdhënës i klubit theksoi se nuk mund të jepte shpjegime për vdekjen e lojtarit, pasi janë në pritje të autopsisë.

Disa media italiane flasin për një arrest kardiak gjatë natës.

“Ndeshja Udineze-Fiorentina, qĂ« ishte parashikuar nĂ« orĂ«n 15:00 (14:00 GMT), u shty nĂ« njĂ« datĂ« tĂ« pavendosur ende”, njoftoi Udineze.

Programuar për në orën 12:30 (11:30 GMT) edhe ndeshja Genoa-Cagliari u shty gjithashtu.

Astori nisi karrierĂ«n nĂ« Milan, ku s’luajti asnjĂ«herĂ« nĂ« Serie A, para se tĂ« kalonte te Caglari, ku u paraqit nĂ« 174 ndeshje. MĂ« 2014 ai kaloi te Roma dhe mĂ« pas te Fiorentina.

/ec//e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…