Home Lajme Nga Vendi Sport – Turqi: Gallatasaraj merr pĂ«rsĂ«ri trajnerin Fatih Terim

Sport – Turqi: Gallatasaraj merr pĂ«rsĂ«ri trajnerin Fatih Terim

1 min read
0
148

TIRANE, 22 dhjetor /ATSH-AFP/. – Klubi i Gallatasarajit ka marrĂ« tĂ« premten ish-seleksionerin e TurqisĂ«, Fatih Terim, pĂ«r tĂ« zevĂ«ndĂ«suar kroatin Igor Tudor, njĂ« rikthim ky pĂ«r “Imperatorin”, i cili e ka drejtuar ekipin e Stambollit tre herĂ« tĂ« tjera.

“Fatih Terim ishte i vetmi kandidat potencial pĂ«r tĂ« drejtuar ekipin drejt fitoreve nĂ« kampionat”, theksoi presidenti i Gallatasarajit, Dursun Özbek, gjatĂ« njĂ« ceremonie zyrtare.

Gallatasaraji bëri të ditur se trajneri ka nënshkruar një kontratë për një vit e gjysmë në një shifër prej 3 milionë euro, plus premiot 500.000 euro për sezon në rast të fitimit të kampionatit.  /a.ke/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…