Home Arts, Culture & Loisirs TĂ« ardhurat nĂ« kinematĂ« amerikane, ‘fluturon’ Black Panter

TĂ« ardhurat nĂ« kinematĂ« amerikane, ‘fluturon’ Black Panter

2 min read
0
218

-192 milionĂ« dollarĂ« nĂ« tre ditĂ«, afĂ«r “The Avengers”-

TIRANË, 19 Shkurt/ATSH-ANSA/.- Nisje e mbarĂ« pĂ«r filmin “Black Panther”, nĂ« zyrat e shitjes sĂ« biletave nĂ« kinematĂ« amerikane.

Filmi me regjisor Ryan Coogler, i bazuar mbi personazhin e Panterës së Zezë të Marvel Comics, prodhuar nga Marvel Studios dhe i shpërndarë nga Walt Disney, ka mbledhur 192 milionë dollarë në tre ditë, duke u kandiduar për të arritur 220 milionë.

Ky Ă«shtĂ« njĂ« nga rezultatet mĂ« tĂ« mira tĂ« debutimit tĂ« njĂ« filmi me superheronj pas atij tw “The Avengers”, me 207 milionĂ« nĂ« tre ditĂ«.

NdĂ«rsa “Peter Rabbit”, komedia familjare me targa tĂ« Sony, ka mbledhur 17,2 milionĂ« nĂ« javĂ«n e dytĂ« tĂ« programimit, pĂ«r njĂ« total prej 48 milionĂ«.

“Cinquanta sfumature di rosso”, vijim i “Cinquanta sfumature di nero”, pĂ«rshtatja kinematografike e romanit tĂ« E. L. James drejtuar nga James Foley, Ă«shtĂ« e treta me 16,9 milionĂ« nĂ« fundjavĂ« dhe njĂ« total prej 76 milionĂ« nĂ« javĂ«n e dytĂ«./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Arts, Culture & Loisirs
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…