Home Ceshtjet e Mjedisit Të shtunën, mot me vranësira shoqëruar me kthjellime

Të shtunën, mot me vranësira shoqëruar me kthjellime

1 min read
0
138

TIRANE, 27 tetor /ATSH/. – Gjate dites se shtune, 28 tetor 2017, moti mbi vendin tone parashikohet te jete me vranĂ«sira gjatĂ« orĂ«ve tĂ« para tĂ« mĂ«ngjesit mĂ« pas mot i kthjellĂ«t me vranĂ«sira tĂ« pakta kalimtare. Priten reshje shiu me intensitet tĂ« dobĂ«t lokalisht deri mesatar gjatĂ« orĂ«ve tĂ« para tĂ« ditĂ«s.

Era do te jete me drejtim Verilindje-Juglindje 1-18m/sek. Erë me rrahje dhe intensive përgjatë vijës bregdetare. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.5metër. Mjegull / mjegullinë lokale.

Temperaturat parashikohen te jene:

Vendet malore             7°/14°C

Vendet e ulta                9°/22°C

Vendet bregdetare      11°/21°C  /a.ke/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Ceshtjet e Mjedisit
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…