Home Bota TURQI – Ndalohen dy ushtarakĂ« grekĂ«

TURQI – Ndalohen dy ushtarakĂ« grekĂ«

1 min read
0
246

ANKARA, 2 mars /ATSH-AFP/ – Dy ushtarakĂ« grekĂ«, tĂ« cilĂ«t patrullonin nĂ« kufirin greko-turk nĂ« verilindje tĂ« GreqisĂ«, kanĂ« humbur orientimin duke hyrĂ« nĂ« territorin turk, ku janĂ« arrestuar nga ushtria turke, bĂ«het sot e ditur nga Shtabi i PĂ«rgjithshĂ«m grek.

”Dy ushtarakĂ«t grekĂ« janĂ« nĂ« gjendje tĂ« mirĂ« shĂ«ndetĂ«sore, nuk ka pasur konfrontime dhe aktualisht ata ndodhen nĂ« Edirne, qytet kufitar nĂ« veri tĂ« TurqisĂ«”, raportoi pĂ«r median, zĂ«dhĂ«nĂ«si i Shtabit tĂ« PĂ«rgjithshĂ«m, Nikolaos Fanios.

Incidenti u regjistrua të enjten pasdite në veri të lumit Evros që ndan dy shtetet.

Kushtet klimatike ishin të këqija dhe dy ushtarakët të cilët ishin të armatosur humbën orientimin.

‘’Ministria greke e PunĂ«ve tĂ« Jashtme nĂ« proces negocitash pĂ«r riatdhesimin e tyre’‘. shtoi ai./ /v.b/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Vilma Bytyci
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…