Home Bota UASHINGTON – NjĂ« stuhi e fuqishme paralizon verilindjen e SHBA-sĂ«

UASHINGTON – NjĂ« stuhi e fuqishme paralizon verilindjen e SHBA-sĂ«

1 min read
0
87

UASHINGTON, 2 mars /ATSH-AFP/ – NjĂ« stuhi ka prekur verilindjen e SHBA-sĂ« qĂ« prej tĂ« enjtes nĂ« mbrĂ«mje, duke sjellĂ« rĂ«nie tĂ« konsiderueshme dĂ«bore, shira tĂ« rrĂ«mbyeshĂ«m dhe erĂ«ra tĂ« forta, si dhe ka shkaktuar anulimin e qindra fluturimeve dhe mbylljen e shĂ«rbimeve administrative.

Kjo stuhi dimĂ«rore e quajtur “Riely” ka prekur njĂ« zonĂ« qĂ« shtrihet nga Merilend deri nĂ« Masaçuset dhe pritet tĂ« zgjasĂ« deri nĂ« orĂ«t e para tĂ« mĂ«ngjesit tĂ« sĂ« shtunĂ«s.

Intensiteti i saj u rrit nga njĂ« fenomen i quajtur “bombĂ« meteorologjike”, qĂ« karakterizohet nga njĂ« rĂ«nie e ndjeshme e presionit atmosferik.

Në rajonin e Uashingtonit kushtet klimatike të shoqëruara nga erëra të forta që arrijnë deri në 120 kilometra në orë, kanë detyruar qeverinë që të mbyllë të gjitha shërbimet administrative federale bashkë me shkollat./

/G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…