Home Bota Ukraine : Presidenti propozon amnisti per manifestuesit e arrestuar

Ukraine : Presidenti propozon amnisti per manifestuesit e arrestuar

1 min read
0
155


KIEV, 13 dhjetor /ATSH-AFP/ – Presidenti ukrainas, Viktor Janukoviç, propozoi dekretimin e njĂ« amnistie pĂ«r manifestuesit e arrestuar gjatĂ« protestĂ«s sĂ« javĂ«ve tĂ« fundit, njoftoi presidenca pĂ«rpara njĂ« takimi me opozitĂ«n.
“Do tĂ« propozoj qĂ« tĂ« ketĂ« njĂ« amnisti, qĂ« tĂ« lirohen njerĂ«zit e arrestuar dhe qĂ« tĂ« pĂ«rfundojĂ« ky konflikt”, dekclaroi Janukoviç, sipas presidencĂ«s, pĂ«rpara takimit me krerĂ«t e opozitĂ«s./
/irmapu/ 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gjergji Mima
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…