Home Ceshtjet Sociale Video/ Moti i keq, prefekti i Durrësit: Janë marrë masat për përballimin e situatës

Video/ Moti i keq, prefekti i Durrësit: Janë marrë masat për përballimin e situatës

3 min read
0
326

TIRANË, 2 Mars/ATSH-Z.Tosku/ – Moti i keq i ditĂ«ve tĂ« fundit ka bĂ«rĂ« qĂ« prefektura e qarkut tĂ« DurrĂ«sit tĂ« marrĂ« masat e nevojshme pĂ«r pĂ«rballimin e situatave emergjente.

Prefekti i qarkut të Durrësit, Roland Nasto në një prononcim për Agjencinë Telegrafike Shqiptare ka sqaruar masat e ndërmarra në të gjitha bashkitë në rang qarku.

“Bashkia e DurrĂ«sit sĂ« bashku me ndĂ«rmarrjen e saj “Rruga” mori tĂ« gjitha masat duke hedhur nĂ« rrugĂ« kripĂ« dhe duke pasur njĂ« rezervĂ« tĂ« jashtĂ«zakonshme tĂ« kripĂ«s pĂ«r çdo lloj situate. TĂ« njĂ«jtĂ«n gjĂ« pati edhe bashkia e KrujĂ«s ndĂ«rsa bashkia Shijak nuk pati probleme tĂ« tilla. Mendoj që  masat nga ana jonĂ« dhe bashkive ishin tĂ« plota. Nuk patĂ«m problem pĂ«r tĂ« gjitha rrugĂ«t, tĂ« gjitha akset rrugore ishin tĂ« hapura. Kemi pasur probleme vetĂ«m nĂ« MalĂ«sinĂ« e KrujĂ«s  nĂ« tre fshatra, ku me miratimin tonĂ« shkollat u mbyllĂ«n sepse bora arriti nĂ« lartĂ«sinĂ« 50-70 cm”, ka shpjeguar Nasto.

Sakaq, sipas prefektit, janë marrë masat edhe për ditët në vijim, duke qene se pritet përkeqësimi i motit.

“Mendohet qĂ« moti mund tĂ« pĂ«rkeqĂ«sohet nĂ« ditĂ«t nĂ« vijim. NjerĂ«zit janĂ« lajmĂ«ruar tĂ« gjithĂ«, nga ana e bashkive dhe instancave pĂ«rkatĂ«se janĂ« marrĂ« masat. Aktualisht, nga ne po monitorohet gjendja dhe po ndiqet vazhdimisht pĂ«r ta pasur nĂ«n kontroll kĂ«tĂ« problem”, ka pĂ«rfunduar prefekti i qarkut DurrĂ«s, Roland Nasto./e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Ceshtjet Sociale
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…