Home Aktualitet Video/ Procedura e plotë për akses on line të faturës së UKT

Video/ Procedura e plotë për akses on line të faturës së UKT

3 min read
1
390

TIRANE, 2 Mars/ATSH-Z.Tosku/-Krahas hapjes së pikave të reja të UKT-së në çdo lagje, Bashkia e Tiranës po modernizon të gjithë sistemin për të lehtësuar shërbimin ndaj qytetarëve.

Lançimi i faqes së re të aksesimit online të faturës së ujit, tashmë ofron mjaft lehtësira për qytetarët.

PĂ«r t’u njohur nga afĂ«r me procedurĂ«n e plotĂ«, specialistja pranĂ« DrejtorisĂ« qendrore tĂ« UKT,  Silvia Kondi, ka shpjeguar pĂ«r AgjencinĂ« Telegrafike Shqiptare tĂ« gjitha hapat qĂ« duhet tĂ« ndjekĂ« çdo qytetar pĂ«r t’u konsultuar me faturĂ«n on line.

Kështu, për të pasur akses online, Kondi ka sqaruar se qytetari mund të regjistrohet në adresën online.ukt.al duke shënuar saktë të dhënat personale, ose të aplikojë si përdorues i regjistruar nëse ka akses në faqen e UKT.

Nga ana e saj, përfaqësuesja e zyrës së shtypit Ujësjellës-Kanalizime Brunilda Xhixho ka thënë se të gjitha pikat e UKT, janë njoftuar qytetarët për shërbimin e ri on-line, për të cilën kjo e fundit e konsideron lehtësi për ta.

Sakaq, njĂ« tjetĂ«r lehtĂ«si ka tĂ« bĂ«jĂ« me mundĂ«sinĂ« e ripĂ«rtĂ«ritjes sĂ« fjalĂ«kalimit drejtpĂ«rdrejt nga faqja e web duke plotĂ«suar tĂ« dhĂ«nat e sakta, pa pasur nevojĂ« pĂ«r t’u drejtuar nĂ« zyrat e Kujdesit ndaj Klientit. Gjithashtu, pĂ«rmes kĂ«tij aplikacioni, qytetarĂ«ve u mundĂ«sohet tĂ« shohin historikun e pagesave nĂ« pikat e UKT apo banka./e.caushi/

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…