Home Krimi, Ligji dhe Drejtesia Analiza vjetore e Policisë së Beratit: Asnjë vrasje në 2017

Analiza vjetore e Policisë së Beratit: Asnjë vrasje në 2017

3 min read
0
327

Fokus i punĂ«s sĂ« PolicisĂ« pĂ«r 2018, operacioni kundĂ«r krimit tĂ« organizuar “Forca e Ligjit”

TIRANË, 24 Shkurt /ATSH/ – Drejtori i PĂ«rgjithshĂ«m i PolicisĂ« sĂ« Shtetit Ardi Veliu, pas analizĂ«s vjetore tĂ« punĂ«s pĂ«r vitin 2017, tĂ« strukturave tĂ« DrejtorisĂ« Vendore tĂ« PolicisĂ« Berat, ku mori pjesĂ« dhe ministri i BrendshĂ«m Fatmir Xhafaj, deklaroi pĂ«r mediat se, gjatĂ« vitit tĂ« kaluar nĂ« kĂ«tĂ« territor nuk Ă«shtĂ« evidentuar asnjĂ« vepĂ«r e rĂ«ndĂ« penale, pra shifra e ngjarjeve tĂ« rĂ«nda kriminale Ă«shtĂ« zero.

Vlen pĂ«r tĂ« theksuar, se Drejtoria e PolicisĂ« Berat ka patur rezultate pozitive, ndĂ«rsa fokusi i punĂ«s pĂ«r kĂ«tĂ« vit, do tĂ« jetĂ« operacioni kundĂ«r krimit tĂ« organizuar “Forca e Ligjit”, tha Veliu.

Dua të theksoj, u shpreh Veliu, se numri i aksidenteve me pasoja të rënda, pra me pasoja fatale, është jashtëzakonisht i ulët, në krahasim me Drejtoritë e tjera Vendore të Policisë.

PĂ«rveç problematikave dhe rezultateve tĂ« evidentuara nĂ« kĂ«tĂ« analizĂ« u kĂ«mbĂ«ngul dhe u theksua edhe prioritetet ku do tĂ« fokusohet puna e DrejtorisĂ« Vendore tĂ« PolicisĂ« Berat pĂ«r vitin 2018, ku prioriteti kryesor do tĂ« jetĂ« vazhdimi pa ndĂ«rprerje i operacionit “Forca e Ligjit”, si dhe puna parandaluese qĂ« duhet tĂ« bĂ«het nĂ« drejtim tĂ« eleminimit tĂ« fenomenit tĂ« kultivimit tĂ« bimĂ«ve narkotike, pavarĂ«sisht numrit tĂ« ulĂ«t tĂ« sipĂ«rfaqes apo tĂ« rrĂ«njĂ«ve tĂ« evidentuara gjatĂ« vitit 2017.

“NĂ« vitin 2018 gjithĂ« puna e PolicisĂ« sĂ« DrejtorisĂ« Vendore Berat do tĂ« fokusohet qĂ« ky fenonem tĂ« mos ekzistojĂ« mĂ« nĂ« kĂ«tĂ« qark”, tha Veliu. NdĂ«rsa i pyetur nĂ«se do tĂ« kishte reformĂ« nĂ« Polici,

drejtori Veliu tha se, nĂ« Polici do tĂ« ketĂ« ristrukturim ose riformatim pĂ«r t’a bĂ«rĂ« strukturĂ«n sa mĂ« efiçente dhe mĂ« fleksibĂ«l. /e.xh/ /r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Etleva Xhajanka
Load More In Krimi, Ligji dhe Drejtesia
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…