Home Bota ATHINË – Cipras: Greqia njĂ« vend mĂ« miqĂ«sor dhe mĂ« i besueshĂ«m pĂ«r investime

ATHINË – Cipras: Greqia njĂ« vend mĂ« miqĂ«sor dhe mĂ« i besueshĂ«m pĂ«r investime

1 min read
0
196

ATHINË, 3 mars /ATSH-ANA-MPA/ – Greqia Ă«shtĂ« shndĂ«rruar nĂ« njĂ« vend mĂ« miqĂ«sor dhe mĂ« i besueshĂ«m pĂ«r biznes dhe investime, deklaroi kryeministri grek, Aleksis Cipras nĂ« fjalimin e mbajtur nĂ« ditĂ«n e dytĂ« tĂ« Forumit Ekonomik tĂ« Delfit.

”Vendi ynĂ« Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« mĂ« pak burokratik, me njĂ« sistem modren taksash, me rregulla tĂ« njĂ«jta dhe tĂ« drejta pĂ«r tĂ« gjithĂ« si edhe me njĂ« strukturĂ« mĂ« tĂ« fuqishme sociale pĂ«r tĂ« gjithĂ« qytetarĂ«t grekĂ«”, theksoi shefi i qeverisĂ« greke.

”Greqia e prekur rĂ«ndĂ« nga recesioni u rikthye nĂ« mĂ«nyrĂ« dinamike gjatĂ« vitit 2017 dhe ky trend pritet tĂ« çojĂ« nĂ« njĂ« rritje ekonomike prej 2% kĂ«tĂ« vit dhe vitet nĂ« vazhdim”, shtoi Cipras./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…