Home Bota AZERBAJXHAN – 30 tĂ« vdekur pas zjarrit nĂ« njĂ« qendĂ«r rehabilitimi pĂ«r pĂ«rdoruesit e drogĂ«s

AZERBAJXHAN – 30 tĂ« vdekur pas zjarrit nĂ« njĂ« qendĂ«r rehabilitimi pĂ«r pĂ«rdoruesit e drogĂ«s

1 min read
0
217

BAKU, 2 mars /ATSH-DPA/ – DhjetĂ«ra persona humbĂ«n jetĂ«n pas shpĂ«rthimit tĂ« njĂ« zjarri nĂ« njĂ« qendĂ«r rehabilitimi pĂ«r pĂ«rdoruesit e drogĂ«s, nĂ« kryeqytetin e vendit, Baku, njoftoi agjencia ruse e lajmeve, Interfax, qĂ« citonte raportimet e medias lokale.

”Zjarri shkatĂ«rroi plotĂ«sisht godinĂ«n prej druri, ku pacientĂ«t e lidhur nĂ« krevate nuk mundĂ«n tĂ« largoheshin”, theksoi media.

”Zjarri Ă«shtĂ« aktualisht nĂ«n kontroll”, sipas autoriteteve tĂ« mbrojtjes civile tĂ« ish-republikĂ«s sovjetike./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…