Home Rajoni Kosova Bernard Challandes, trajneri i ri i Kombëtares së Kosovës

Bernard Challandes, trajneri i ri i Kombëtares së Kosovës

3 min read
0
507

Bernard Challandes PRISHTINË, 2 Mars/ATSH/ – Bernard Challandes Ă«shtĂ« trajneri i ri i KombĂ«tares sĂ« KosovĂ«s.

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, në një konferencë për shtyp prezantoi sot trajnerin Challandes.

Vokrri tha se kemi zgjedhur opsionin më të mirë duke u bazuar edhe tek lojtarët që luajnë edhe në Zvicër.

Sipas tij, kjo ishte zgjedhja më e mirë për Kombëtaren dhe nesër do të ketë një takim me shtabin dhe trajnerët dhe tani pritet të ndahen detyrat sipas specifikave.

Trajneri Challandes tha se “Kosova duhet tĂ« jetĂ« mĂ« e bashkuar. Ne kemi shumĂ« lojtarĂ« edhe jashtĂ« dhe do tĂ« formojmĂ« njĂ« ekip shumĂ« tĂ« mirĂ«. I njoh futbollistĂ«t e KosovĂ«s dhe e njoh mentalitetin e tyre. Kam punuar shumĂ« me lojtarĂ« shqiptarĂ« nĂ« ZvicĂ«r, si Valon Behrami dhe e njoh mentalitetin e tyre, tĂ« cilĂ«t e duan gjithmonĂ« fitoren. Prandaj e kam pranuar ftesĂ«n tĂ« drejtoj  kombĂ«taren”.

Edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook e përgëzon trajnerin Challandes.

“PĂ«rfaqĂ«suesja e KosovĂ«s nĂ« futboll, nga sot u bĂ« me trajner tĂ« ri. Bernard Challandes, me pĂ«rvojĂ«n e tij, Ă«shtĂ« dĂ«shmuar nĂ« shumĂ« ekipe botĂ«rore. I jemi mirĂ«njohĂ«s pĂ«r punĂ«n dhe angazhimin e deritashĂ«m trajnerit Albert Bunjaku, i cili e ka ndĂ«rtuar njĂ« ekip me potencial tĂ« madh. Kosova ka shumĂ« talente nĂ« futboll dhe trajneri i ri Ă«shtĂ« njĂ« shpresĂ« e re, e cila duhet tĂ« shndĂ«rrohet nĂ« entuziazĂ«m edhe pĂ«r tifozerinĂ« tonĂ«”, shkruan Thaçi. /KosovaPress/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Kosova
Comments are closed.

Check Also

Merr flakë autobusi i linjës Gjermani-Kosovë, asnjë i lënduar

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Ministria e PunĂ«ve tĂ« Jashtme e KosovĂ«s Ă«shtĂ« njoftuar nga Ambasada …