Home Ceshtjet Sociale Bulevardi “Aqif Pasha” nĂ« Elbasan, investim 1 milion dollarĂ« i bashkisĂ«

Bulevardi “Aqif Pasha” nĂ« Elbasan, investim 1 milion dollarĂ« i bashkisĂ«

3 min read
0
184

TIRANË, 21 janar/ATSH/- Bulevardi “Aqif Pasha” nga rrethrrotullimi “1 Maji” deri tek ura e ZaranikĂ«s nĂ« Elbasan do tĂ« marrĂ« pamje tĂ« re pas investimit tĂ« bashkisĂ« me vlerĂ« 1 milion dollarĂ«.

GjatĂ« inspektimit tĂ« punimeve nĂ« kĂ«tĂ« bulervard, deputeti i PartisĂ« Socialiste, Taulant Balla, theksoi se “ky investim ka pĂ«rfshirĂ« zgjerimin e rrugĂ«s me tĂ« gjitha parametrat e parashikuara siç i ka hije njĂ« hyrje qyteti dhe Ă«shtĂ« konceptuar si vazhdim i bulevardit kryesor”.

“Jam shumĂ« krenar pĂ«r gjithĂ« kĂ«tĂ« punĂ« intensive qĂ« po bĂ«n Bashkia e Elbasanit nĂ« çdo lagje. Sigurisht ky Ă«shtĂ« njĂ« prej bulevardeve mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme tĂ« qytetit, i konceptuar qĂ« para 50 vitesh pĂ«r tĂ« qenĂ« rruga kryesore e qytetit tĂ« Elbasanit dhe tĂ« gjithĂ« ata qĂ« do tĂ« vizitojnĂ« Elbasanin pĂ«r DitĂ«n e VerĂ«s, do ta fillojnĂ« vizitĂ«n pikĂ«risht kĂ«tu”, shkruan Balla nĂ« Facebook.

Sipas tij, ky është një projekt i cili përmbledh në vetvete të gjithë arteriet e tjera edhe të furnizimit me ujë të pijshëm.

Balla shprehet se Elbasani pak e nga pak po i jep fund një prej sëmundjeve më të vjetra të trashëguara, siç është çështja e furnizimit me ujë të pijshëm.

“Elbasani Ă«shtĂ« njĂ« kantier ndĂ«rtimi ku vijon puna pĂ«r t’i qĂ«ndruar besnik angazhimit qĂ« kemi marrĂ« ndaj qytetarĂ«ve nĂ« 25 qershor. Ashtu siç theksoi edhe Kryetari i BashkisĂ« Qazim Sejdini, nĂ« njĂ« dĂ«gjesĂ« me qytetarĂ«t do tĂ« pĂ«rcaktojĂ« edhe njĂ« emblemĂ« tĂ« qytetit, qĂ« do tĂ« qĂ«ndrojĂ« nĂ« hyrje tĂ« Elbasanit si njĂ« ndĂ«r simbolet e historisĂ« sĂ« tij”, tha Balla./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Ceshtjet Sociale
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…