Home Ceshtjet Sociale Cirku i Tiranës, shfaqje për 120 fëmijët e sëmurë te pediatria

Cirku i Tiranës, shfaqje për 120 fëmijët e sëmurë te pediatria

3 min read
0
156

TIRANE, 26 Dhjetor/ATSH-Z.Tosku/-Me iniciativĂ«n e MinistrisĂ« sĂ« ShĂ«ndetĂ«sisĂ« dhe Mbrojtjes Sociale dhe Cirkut tĂ« TiranĂ«s, atmosfera festive pĂ«rfshiu sot tĂ« gjitha pavionet e PediatrisĂ« sĂ« QendrĂ«s Spitalore Universitare “NĂ«nĂ« Tereza”, ku akrobatĂ«t e Cirkut tĂ« TiranĂ«s dhanĂ« shfaqje pĂ«r fĂ«mijĂ«t e sĂ«murĂ« si dhe u shpĂ«rndanĂ« dhurata pĂ«r 120 fĂ«mijĂ« nĂ« tĂ« gjitha pavionet e PediatrisĂ« sĂ« Specialiteteve.

Shfaqjet e artistëve të Cirkut nisën nga pavioni i Onko-Hematologjisë, ku aktualisht janë 15 fëmijë me sëmundje të rënda.

“Atmosfera festive nuk mund tĂ« kuptohet pa gĂ«zimin e fĂ«mijĂ«ve, ndaj Ministria e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« dhe Mbrojtjes Sociale gjatĂ« gjithĂ« kĂ«saj periudhe Ă«shtĂ« pranĂ« atyre qĂ« janĂ« mĂ« tĂ« dobĂ«t dhe qĂ« kanĂ« mĂ« shumĂ« nevojĂ«, siç janĂ« fĂ«mijĂ«t e sĂ«murĂ« kĂ«tu nĂ« repartin e Onko-HematologjisĂ« nĂ« PediatrinĂ« e QSUT-sĂ«. KĂ«ta fĂ«mijĂ« do duhej tĂ« ishin padyshim pranĂ« tĂ« afĂ«rmeve tĂ« tyre, me shokĂ«t e tyre, nĂ« shtĂ«pitĂ« e tyre, nĂ« kĂ«tĂ« periudhĂ« festive, por nĂ« pamundĂ«si, ne, sĂ« bashku me Cirkun e TiranĂ«s, qĂ« gjej rastin ta falenderoj, duam qĂ« t’ua sjellim festĂ«n sa mĂ« pranĂ«, qĂ« edhe ata tĂ« mos jenĂ« tĂ« pĂ«rjashtuar nga gjithĂ« kjo atmosferĂ« festive”, tha Ministrja e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« dhe Mbrojtjes Sociale,  Ogerta Manastirliu.

Shefja e Shërbimit të Onko-Hematologjisë, prof. Anila Godo shprehu kënaqësinë që në këtë pavion, ku ka kaq shumë nevojë, erdhën ngjyrat, festa, argëtimi për fëmijët me sëmundje të rënda. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Ceshtjet Sociale
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…