Home Shendet & Fitness Dobitë e çajit të sherebelës

Dobitë e çajit të sherebelës

1 min read
0
523

TIRANE, 2 Mars /ATSH/- Sherebela është një bimë aromatike dhe mjekësore. Ajo është e njohur që në antikitet për vetitë e saj kuruese.

Shkenca ka dëshmuar se sherebela ka veprim antibakterial, ndihmon kundër dhimbjeve  dhe temperaturave të larta.

Praktika ka treguar që në mënyrë të shkëlqyeshme pastron gjakun dhe po ashtu ndihmon mirë tek nxjerrja e sekrecionit nga organizmi.

Çaji i sherebelĂ«s me mjaltĂ« dhe lĂ«ng limoni mbetet njĂ« solucion shumĂ« i mirĂ« pĂ«r gryket e skuqura.

Çaji i pĂ«rftuar nga zierja e bimĂ«s pĂ«rdoret pĂ«r pastrimin e gjakut, kundĂ«r djersitjes gjatĂ« natĂ«s.

DobitĂ« e Çajit Sherebela

-PĂ«r ftohje (laringit, bronkit, bajame)

-Kundër stresit

-Qetësues

-Forcon kujtesën

-Rregullon tretjen në stomak

-Kundër djersitjes

-Ndalon rënien e flokëve   /e.malaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Edit Malaj
Load More In Shendet & Fitness
Comments are closed.

Check Also

Golden Milk, përfitimet e qumështit dhe shafranit të Indisë

TIRANË, 3 Mars/ATSH/.- Forcon sistemin imunitar, lehtĂ«son proceset e tretjes dhe redukton …