Home Bota EGJIPT – TĂ« paktĂ«n 10 tĂ« vdekur nĂ« njĂ« aksident hekurudhor

EGJIPT – TĂ« paktĂ«n 10 tĂ« vdekur nĂ« njĂ« aksident hekurudhor

1 min read
0
216

KAJRO, 28 shkurt /ATSH-AFP/ – TĂ« paktĂ«n 10 persona humbĂ«n jetĂ«n, ndĂ«rsa 15 tĂ« tjerĂ« u plagosĂ«n nĂ« njĂ« aksident hekurudhor nĂ« Al-Bahaira, nĂ« veri tĂ« Egjiptit, njoftoi Ministria e ShĂ«ndetĂ«sisĂ«.

Një tren mallrash dhe një tren udhëtarësh janë përplasur, sipas një deklarate të Ministrisë.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur ambulancat në Kom Hamada, zona ku u regjistrua aksidenti, njoftoi Khaled Megahed, zëdhënës i Ministrisë.

Personat e plagosur janë transportuar drejt qendrave spitalore.

Pamjet e publikuar në televizion shfaqin civilë dhe ekuipazhet e ndihmës së shpejtë në përpjekje për të nxjerrë të plagosurit nga zona e aksidentit.

«Aksidenti u regjistrua rreth orës 12 :45 (sipas orës lokale , 10 :45 GMT), pohoi për median Nadia Abdou, guvernatorja e Al-Bahaira. Shkaku i aksidentit nuk bëhet i ditur për momentin, shtoi ajo./

/v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Vilma Bytyci
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…