Home Aktualitet Epidemia e gripit, shërbim 24 orë në 4 qendra shëndetësore në Tiranë

Epidemia e gripit, shërbim 24 orë në 4 qendra shëndetësore në Tiranë

2 min read
0
172

TIRANE, 21 Janar/ATSH/- Ministria e Shëndetësisë ka shtuar masat për të luftuar epideminë gripale gjatë muajve të dimrit.

Ministrja Ogerta Manastirliu nĂ« njĂ« postim nĂ« rrjetin social, ‘facebook’ njoftoi se tashmĂ« ofrohet shĂ«rbim mjekĂ«sor 24 orĂ« nĂ« 7 ditĂ« tĂ« javĂ«s pranĂ« 4 qendrave shĂ«ndetĂ«sore, nĂ« TiranĂ«.

Arsyeja e këtyre masave, argumenton ajo, është ofrimi i kujdesit shëndetësor më pranë qytetarit, si edhe evitimi i dyndjeve pranë spitaleve

“KĂ«rkoni QendrĂ«n ShĂ«ndetĂ«sore 24/7 afĂ«r lagjes ku banon, spitali nuk Ă«shtĂ« gjithmonĂ« zgjidhja”, shkruan Manastirliu.

PrindĂ«rit mund t’u drejtohen tashmĂ« kĂ«tyre qendrave pĂ«r shĂ«rbimet e konsultave dhe vizitave pediatrike.

Sipas Manastirliut, shĂ«rbimi mjekĂ«sor 24 orĂ« do tĂ« ofrohet nĂ« qendrĂ«n shĂ«ndetĂ«sore nr. 6 – rruga Haki StĂ«rmilli, Kombinat, qendrĂ«n shĂ«ndetĂ«sore nr. 7 – rruga Pandi Dardha, LaprakĂ«, qendrĂ«n shĂ«ndetĂ«sore nr. 8 – rruga Sulejman Delvina, Lgj. 8, si dhe te qendra shĂ«ndetĂ«sore nr. 10 – rruga Belul Hatibi, te Oxhaku. /a.gjonaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arlinda Gjonaj
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…