Home Aktualitet Festat e fundvitit, bluzat e bardha në gatishmëri

Festat e fundvitit, bluzat e bardha në gatishmëri

2 min read
0
183
Foto ilustruese
Foto ilustruese

TIRANE, 26 Dhjetor/ATSH/- Bluzat e bardha do të jenë në gatishmëri të plotë për çdo urgjencë shëndetësore gjatë festave të fundvitit.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes, Ogerta Manastirliu i ka kërkuar bluzave të bardha marrjen e masave të duhura si dhe gatishmëri për fluksin e mundshëm që mund të paraqitet në qendrat spitalore të kryeqytetit gjatë fundvitit.

“Dua qĂ« tĂ« garantoj tĂ« gjithĂ« qytetarĂ«t qĂ« gjatĂ« gjithĂ« kĂ«saj periudhe festive janĂ« marrĂ« tĂ« gjitha masat nĂ« lidhje me rastet e urgjencĂ«s qĂ« mund tĂ« ndodhin pĂ«rsa i pĂ«rket shĂ«rbimit 24 orĂ« nĂ« 24 nĂ«pĂ«r spitale, janĂ« marrĂ« masat, pĂ«r tĂ« mos munguar medikamentet dhe çfarĂ« Ă«shtĂ« mĂ« e rĂ«ndĂ«sishmja, ekipi i mjekĂ«ve dhe infermierĂ«ve Ă«shtĂ« nĂ« gjendje gatishmĂ«rie pĂ«r festat e fundvitit”, tha Ministrja e ShĂ«ndetĂ«sisĂ« dhe Mbrojtjes Sociale.

Ajo falenderoi ekipin e mjekĂ«ve, infermierĂ«ve, tĂ« gjithĂ« personelin e spitaleve qĂ« kĂ«to ditĂ« do tĂ« jenĂ« nĂ« gatishmĂ«ri 24/7 pĂ«r t’iu ardhur nĂ« ndihmĂ« atyre qĂ« do tĂ« kenĂ« nevojĂ« pĂ«r shĂ«rbim shĂ«ndetĂ«sor.  /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…