Home Aktualitet Forca Detare shpëton një peshkarexhe me 4 persona në bord

Forca Detare shpëton një peshkarexhe me 4 persona në bord

1 min read
0
161

TIRANE, 13 Shkurt/ATSH/- Forcat Detare shqiptare shpëtuan sot 4 persona që ndodheshin në bordin e një peshkarexhe në afërsi të Llamanit, në Vlorë.

Peshkarexha “Andi 2” me tonazh 100 ton, kishte kĂ«rkuar ndihmĂ« nĂ« QendrĂ«n NdĂ«rinstitucionale Operacionale Detare.

Anija e ForcĂ«s Detare “Bora” shkoi nĂ« vendngjarje duke u ardhur nĂ« ndihmĂ« ekuipazhit dhe peshkarexhes.

Peshkarexha me probleme në motorr u ankorua në bazën e Porto Palermos./a.gjonaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arlinda Gjonaj
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…