Home Aktualitet Foto/ Angazhim në çdo zonë emergjence për përballimin e pasojave të motit

Foto/ Angazhim në çdo zonë emergjence për përballimin e pasojave të motit

2 min read
0
227
previous arrow
next arrow
Slider

TIRANË, 1 Mars/ATSH/ – TĂ« gjitha strukturat e shtetit vijojnĂ« punĂ«n pa ndĂ«rprerje pĂ«r tĂ« pĂ«rballuar dhe lehtĂ«suar pasojat e motit nĂ« çdo zonĂ« emergjence.

PĂ«rmes njĂ« postimi nĂ« rrjetin social “Facebook”, Kryeministri Edi Rama shpreh mirĂ«njohjen pĂ«r tĂ« gjithĂ« punonjĂ«sit dhe strukturat shtetĂ«rore qĂ« vijojnĂ« pa ndĂ«rprerje punĂ«n nĂ« kushte tĂ« vĂ«shtira pĂ«r tĂ« pĂ«rballuar dhe lehtĂ«suar pasojat e motit nĂ« çdo zonĂ« emergjence.

“MirĂ«njohje pĂ«r tĂ« gjithĂ« punonjĂ«sit e OSHEE-sĂ«, Autoritetit Rrugor Shqiptar, ekipeve mjekĂ«sore, Forcave tĂ« Armatosura dhe tĂ« strukturave tĂ« tjera shtetĂ«rore qĂ« pandĂ«rprerĂ« vijojnĂ« punĂ«n nĂ« kushte tĂ« vĂ«shtira pĂ«r tĂ« pĂ«rballuar dhe lehtĂ«suar pasojat e motit nĂ« çdo zonĂ« emergjence”, shkruan Rama, ndĂ«rsa publikon edhe fotografi nga puna e vĂ«shtirĂ« nĂ« terren e punonjĂ«sve.

Riparimi i defekteve në rrjetin elektrik në këto ditë me temperatura të ulëta dhe reshje intensive dëbore ka angazhuar në terren të gjithë punonjësit e OSHEE-së që po punojnë në kushte të vështira të krijuara nga moti i keq.

Punonjësit e OSHEE-së po punojnë pa ndërprerje duke u përballur me temperaturat e ulëta dhe dëborën që ka përfshirë gjithë vendin.

/m.m/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Maela Marini
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…