Home Actuality Foto/FĂ«mijĂ«t i bashkohen betejĂ«s pĂ«r mĂ« shumĂ«…pemĂ«!

Foto/FĂ«mijĂ«t i bashkohen betejĂ«s pĂ«r mĂ« shumĂ«…pemĂ«!

2 min read
1
249

TIRANE, 22 Janar/ATSH-Z.Tosku/- Iniciativës së Bashkisë Tiranë për mbjelljen e 2 milion pemëve, krahas të rriturve dhe punonjësve të administratës  i janë bashkuar edhe fëmijët e kryeqytetit,të cilët kanë marr pjesë në mbjelljen e tyre.

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj prej kohësh  ka nisur fushatën sensibilizuese për dhurimin dhe mbjelljen e sa më shumë pemëve në kryeqytet. Kjo e fundit po bëhet në efekt të planit afatgjatë të Tiranës për vitin 2030, ku pretendohet se do të mbillen 2 milion pemë,të cilat do të përmirësojnë ndjeshëm jetesën ne kryeqytet duke reduktuar ndjeshëm ndotjen.

PĂ«r kryetarin e bashkisĂ« Erion Veliaj, dikur atdhedashuria ishte lufta me shpata ndĂ«rsa sot beteja Ă«shtĂ« pĂ«r sa mĂ« shumĂ« pemĂ«. FĂ«mijĂ«t qĂ« iu bashkuan mbjelljes sĂ« pemĂ«ve ishin nga shkolla “Rreze Drite”.

“Faleminderit “SkĂ«nderbeu i vogĂ«l” Brian qĂ« solle gjithĂ« shkollĂ«n “Rreze Drite”, pĂ«r tĂ« mbjellĂ« pemĂ«. Dikur atdhedashuria ishte lufta me shpatĂ«, sot beteja pĂ«r mĂ« shumĂ« pemĂ«”, pĂ«rfundon Veliaj pĂ«r ndjekĂ«sit e tij nĂ« Facebook./e.c/

 

 

previous arrow
next arrow
Slider

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Actuality
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…