Home Ceshtjet Sociale Foto/ Festat e fundvitit, Tirana e ngjashme me kryeqytetet europiane

Foto/ Festat e fundvitit, Tirana e ngjashme me kryeqytetet europiane

3 min read
0
202

TIRANE, 26 Dhjetor/ATSH-Z.Tosku/-Si kurrë më parë, qendra e Tiranës ka marrë një tjetër pamje për festat e fundvitit. 

Atmosfera e festave e ka bĂ«rĂ« TiranĂ«n tĂ« ngjashme me kryeqytetet europiane, e veshur me plot me  2 milion llampa dhe yje. Sheshi Skenderbej Ă«shtĂ« dekoruar nga Bashkia e TiranĂ«s nĂ« çdo cep tĂ« tij, me nĂ« qendĂ«r pemĂ«n e Krishtlindjeve, drita tĂ« shumta si dhe shtĂ«piza tĂ« vogĂ«la nĂ« shesh pĂ«r t’i bĂ«rĂ« kĂ«to festa tĂ« bukura.

“JanĂ« 15 rrugĂ« qĂ« po ndjejnĂ« atmosferĂ«n e festave nĂ«n ndriçimin e llampave Led bashkĂ« me yjet dhe dritat e vendosura. Sheshi Skenderbej dhe Pazari i Ri janĂ« kthyer nĂ« atraksione pĂ«r tĂ« gjithĂ« shqiptarĂ«t,  tĂ« cilĂ«t zgjedhin t’i vizitojnĂ« veçanĂ«risht nĂ«n magjine e festave, ku nĂ« TiranĂ« ndjehet mĂ« shumĂ« se kurrĂ«”, u shpreh Elton Kacidhja Drejtor i NdĂ«rmarrjes 2, Bashkia TiranĂ« pĂ«r ATSH-nĂ«. 

Këtë vit, zbukurimi i Tiranës ka nisur herët, traditë e ndjekur në shumë kryeqytete të botës. Festat e fundvitit e gjejnë Tiranën të ndriçuar me 2 milion llampa,  kambana dhe topa, atmosferë që sjell  festën në familjet kryeqytetase. 

Pema e Krishtlindjeve dhe Fshati i Festave mbledh gjatë ditës dhe sidomos gjatë mbrëmjeve vizitorë të shumtë, që fiksojnë në telefonat dhe aparatet e tyre fotografike magjinë e festave.

Më të lumtur janë padyshim fëmijët, që argëtohen mes lojërave të shumta dhe atmosferës mbresëlënëse të pemës, drerëve dhe dritave shumëngjyrëshe të këtij fundviti.

Festat bëhen edhe më magjike kur kalohen pranë njerëzve që keni përzemër. /a.g/

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Ceshtjet Sociale
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…