Home Aktualitet Foto/ UKT përfundon dy investime shumë të rëndësishme në Tiranë, lagjet që përfitojnë

Foto/ UKT përfundon dy investime shumë të rëndësishme në Tiranë, lagjet që përfitojnë

2 min read
0
166

TIRANE, 26 Shkurt/ATSH-Z.Tosku/-Për dy lagje të tjera në kryeqytet është përmirësuar ndjeshëm furnizimi me ujë.

BĂ«het fjalĂ« pĂ«r dy zona tĂ« mbipopulluara, atĂ« prapa gjimnazit “ Stafa” dhe nĂ« rrugĂ«n “Mine Peza”, ku UKT ka ndĂ«rhyrĂ« dhe ka vendosur linja tĂ« reja.

NĂ« bllokun e pallateve mbrapa gjimnazit “Qemal Stafa” Ă«shtĂ« ndĂ«rtuar njĂ« lidhje e re e furnizimit dhe tashmĂ« qytetarĂ«t e kĂ«saj zone pĂ«rfitojnĂ« njĂ« shĂ«rbim cilĂ«sor tĂ« ujit tĂ« pijshĂ«m duke sjellĂ« kĂ«shtu uljen e humbjeve tĂ« furnizimit.

PĂ«r ShoqĂ«rinĂ« e UjĂ«sjellĂ«s-Kanalizime tĂ« TiranĂ«s njĂ« investim i ri nĂ« rrjet quhet i papĂ«rfunduar nĂ«se uji nuk shkon drejtpĂ«rsĂ«drejti tek konsumatori me tĂ« gjithĂ« parametrat dhe cilĂ«sinĂ« e duhur pĂ«r ta pĂ«rdorur atĂ«. PĂ«r kĂ«tĂ« arsye punonjĂ«sit e UjĂ«sjellĂ«s-Kanalizimeve tĂ« TiranĂ«s kanĂ« vendosur linja tĂ« reja edhe nĂ« rrugĂ«n “Mine Peza” duke ofruar edhe pĂ«r kĂ«tĂ« zonĂ« cilĂ«si mĂ« tĂ« mirĂ« furnizimi me ujĂ«, por edhe duke shmangur ndĂ«rhyrjet abuzive qĂ« mund t’i jenĂ« bĂ«rĂ« linjĂ«s gjatĂ« rrugĂ«s.

previous arrow
next arrow
Slider

/a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…