Home Bota GJERMANI – Berlini kĂ«rkon ndĂ«rprerjen e luftĂ«s sĂ« pĂ«rgjakshme nĂ« Siri

GJERMANI – Berlini kĂ«rkon ndĂ«rprerjen e luftĂ«s sĂ« pĂ«rgjakshme nĂ« Siri

1 min read
0
164
Zëdhënësi i Kancelarisë gjermane, Steffen Seibert.

BERLIN, 21 shkurt /ATSH-AFP/ – Gjermania i kĂ«rkoi sot MoskĂ«s dhe Teheranit tĂ« detyrojnĂ« regjimin sirian tĂ« respektojĂ« armĂ«pushimin nĂ« bastionin rebel tĂ« Gutas Lindore, pranĂ« Damaskut, sipas marrĂ«veshjeve nĂ« fuqi.

“Duke pyetur se ku janĂ« Rusia dhe Irani qĂ« kishin premtuar nĂ« Astana pĂ«r tĂ« garantuar armĂ«pushimin nĂ« Gutan Lindore. Pa mbĂ«shtetjen e kĂ«tyre dy aleatĂ«ve, regjimi i Asadit nuk do tĂ« ishte mĂ« nĂ« pushtet sot”, deklaroi zĂ«dhĂ«nĂ«si i KancelarisĂ« gjermane, Steffen Seibert.

Ai i referohej një marrëveshje për të ndërprerë luftimet që është arritur në vitin 2017 dhe që ishte negociuar në kryeqytetin e Kazakistanit./

/G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…