Home Bota GREQI – Hapet Forumi III Ekonomik nĂ« Delfi

GREQI – Hapet Forumi III Ekonomik nĂ« Delfi

1 min read
0
156

ATHINË, 1 mars /ATSH-ANA-MPA/ – Forumi III Ekonomik nĂ« Delfi pritet tĂ« hapet sot pasdite me njĂ« fjalim inaugurues tĂ« presidentit grek, Prokopios Pavlopulos, nĂ« QendrĂ«n Kulturore tĂ« Delfit.

Forumi do të zgjasë deri në 4 mars me pjesëmarrjen e më shumë se 1 000 delegatëve dhe 400 folësve nga e gjithë bota.

Gjithashtu në këtë mbledhje të përfaqësuesve të ndryshëm nga fusha ekonomike do të prezantohet një analizë e rreth 60 temave lidhur me strategjinë afatgjate të Greqisë, vendet e rajonit dhe më gjerë, si dhe përpjekjet për të siguruar një rritje të qëndrueshme dhe të barabartë shoqërore.

Kryeministri grek, Aleksis Cipras do tĂ« flasĂ« nesĂ«r nĂ« kĂ«tĂ« forum, ndĂ«rsa lideri  i opozitĂ«s ”Demokracia e re”,  Kyriakos Mitsotakis pritet tĂ« marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« forum ku do tĂ« mbajĂ« edhe njĂ« fjalim.//a.i/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Atila Ismailaj
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…