Home Bota GREQI – “Pipinos” nĂ« misionin europian kundĂ«r trafikimit tĂ« qenieve njerĂ«zore

GREQI – “Pipinos” nĂ« misionin europian kundĂ«r trafikimit tĂ« qenieve njerĂ«zore

1 min read
0
181

ATHINË, 2 mars, /ATSH-ANA-MPA/  – Greqia mori pjesĂ« nĂ« misionin e BE-sĂ« “EUNAVFOR MED-Operation SOPHIA” nĂ« Mesdheun Qendror, nĂ« muajin shkurt, duke u pĂ«rfaqĂ«suar me nĂ«ndetĂ«sen “Pipinos”.

Operacioni synon të ndalojë trafikun e paligjshëm të migrantëve dhe refugjatëve në rajon dhe përfaqëson kontributin e BE-së në zbatimin e embargos së imponuar ndaj Libisë nga Rezoluta 2292/2016 e OKB-së.

Gjithashtu, shtete të tjera pjesëmarrëse në operacionin europian ishin njësitë nga Franca, Italia, Gjermania, Spanja dhe Luksemburgu.

Nëndetësja greke ka operuar në Mesdheun Qendror nga 14 deri në 28 shkurt.//a.i/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Atila Ismailaj
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…