Home Aktualitet Hetim të thelluar për drogën e sekuestruar në Durrës

Hetim të thelluar për drogën e sekuestruar në Durrës

2 min read
0
277

TIRANE, 1 Mars/ATSH/- Kreu i PD, Lulzim Basha kërkoi sot hetim të thelluar lidhur me drogën e sekuestruar në Durrës një ditë më parë.

NĂ« njĂ« prononcim pĂ«r mediat, Basha tha se heroina dhe kokaina janĂ« dy aktivitete kryesore kriminale tĂ« krimit tĂ« organizuar shqiptar. Kemi paralajmĂ«ruar  se krimi politika dhe biznesi janĂ« bĂ«rĂ« njĂ«. Kjo vĂ«rtetohet jo vetĂ«m nga biznesmeni qĂ« bĂ«nte tregtinĂ« e kokainĂ«s me KolumbinĂ« por dhe nga fakti i pranuar nga tĂ« gjithĂ« se njĂ« sasi e tillĂ« kokaine nuk mund tĂ« kalonte nĂ« ShqipĂ«ri pa mbĂ«shtetje politike tĂ« nivelit mĂ« tĂ« lartĂ«â€.

Prandaj, tha ai, edhe hetimi dhe vëmendja ligjore e prokurorisë dhe vëmendja politike dhe e çdo kujt tjetër që shqetësohet për fatet e vendit nuk mund të jetë vetëm tek parcelat e kanabisit apo tek kontenierët e heroinës dhe të kokainës por të kthehet aty ku pastrohen paratë e krimit./a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…