Home Bota KAJRO – Egjipti pĂ«rgĂ«njeshtron çdo prani ushtarake nĂ« Siri

KAJRO – Egjipti pĂ«rgĂ«njeshtron çdo prani ushtarake nĂ« Siri

1 min read
0
210

egjiptKAJRO, 27 nĂ«ntor /ATSH-AFP/ – Egjipti pĂ«rgĂ«njeshtroi sot informacionet e shtypit pĂ«rsa i pĂ«rket njĂ« pranie ushtarake nĂ« Siri, disa ditĂ« pas mbĂ«shtetjes sĂ« shprehur nga presidenti Abdel Fattah al-Sissi pĂ«r ushtrinĂ« e Damaskut.

E pĂ«rditshmja libaneze “As-Safir” kishte konfirmuar nĂ« artikullin e saj tĂ« sĂ« enjtes se njĂ« njĂ«si prej 18 pilotĂ«sh tĂ« ushtrisĂ« egjiptiane ndodhej nĂ« njĂ« bazĂ« ushtarake nĂ« Hama, nĂ« pjesĂ«n qendrore tĂ« SirisĂ«, pa dhĂ«nĂ« detaje nĂ«se ata po merrnin pjesĂ« nĂ« luftime.

ZĂ«dhĂ«nĂ«si i ministrisĂ« sĂ« PunĂ«ve tĂ« Jashtme, Ahmed Bou Yazid pĂ«rgĂ«njeshtroi sot informacionet e disa gazetave arabe pĂ«rsa i pĂ«rket pranisĂ« ushtarake egjiptiane nĂ« territorin sirian”, sipas njĂ« komunikate./
/ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…