Home Art, Kulture dhe Argetim KINEMA – ”Loveless” dhe Penelope Cruz fitojnĂ« çmimin ”Cesar”

KINEMA – ”Loveless” dhe Penelope Cruz fitojnĂ« çmimin ”Cesar”

1 min read
0
659

PARIS, 3 mars /ATSH-DPA/ – Filmi “Loveless” i regjisorit rus, Andrei Zvyagintsev mori çmimin pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« kompeticionin e njohur kinematografik francez ”Cesar”.

Filmi trajton historinë e një çifti, që i drejtohet një divorci dramatik, në kohën kur fëmijët e tyre shpallen të zhdukur.

Zvyagintsev nuk ishte i pranishëm në marrjen e çmimit.

“Loveless” fitoi edhe çmimin e jurisĂ« nĂ« KanĂ« vitin e kaluar dhe konkuron pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj kĂ«tĂ« vit nĂ« çmimet ”Oscar”.

Ndërkohë, aktorja spanjolle Penelope Cruz mori çmimin e karrierës./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Art, Kulture dhe Argetim
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…