Home Art, Kulture dhe Argetim KINEMA – Vdes John Gavin, luajti Jul Cezarin dhe Sam Loomis

KINEMA – Vdes John Gavin, luajti Jul Cezarin dhe Sam Loomis

1 min read
0
203

LOS ANXHELES, 10 shkurt /ATSH-DPA/ – Aktori i njohur amerikan, John Gavin, i cili u bĂ« i famshĂ«m pĂ«r rolet e tij nĂ« filmin historik ”Spartacus” dhe atĂ« horror ”Psycho” vdiq nĂ« moshĂ«n 86-vjeçare, sipas njoftimeve tĂ« medias.

”Ai vdiq nĂ« shtĂ«pinĂ« e tij nĂ« Beverli Hills, Kaliforni”, njoftoi ”Hollywood Reporter”, qĂ« citonte zĂ«dhĂ«nĂ«sin e bashkĂ«shortes sĂ« tij, aktores Constance Towers.

”Aktori vuante nga leuçemia dhe vdiq nga komplikacionet nĂ« mushkĂ«ri”, tha TMZ.

PĂ«rveç rolit tĂ« tij, Sam Loomis, te horrori i Alfred Hitchcockut “Psycho”, ai shkĂ«lqeu edhe te thrilleri i David Millerit ”Midnight Lace”, te drama e Douglas Sirkut “Imitation of Life”, ndĂ«rkohĂ« qĂ« luajti edhe Jul Cezarin te filmi i Stanley Kubrick “Spartacus”.

Gavin qenë edhe ambasador i SHBA-së në Meksikë gjatë presidencës së Ronald Reagan./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Art, Kulture dhe Argetim
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…