Home Aktualitet Kokaina në Durrës, BE përgëzon Doganën dhe Policinë e Shtetit

Kokaina në Durrës, BE përgëzon Doganën dhe Policinë e Shtetit

2 min read
0
234

TIRANË, 28 Shkurt/ATSH-Z.Tosku/ – Delegacioni i Bashkimit Europian nĂ« TiranĂ« ka pĂ«rgĂ«zuar autoritetet shqiptare pĂ«r operacionin e suksesshĂ«m sot nĂ« kapjen e 614 kg kokainĂ« nĂ« portin e DurrĂ«sit.

Në reagimin zyrtar, ndër të tjera lavdërohet lufta e qeverisë shqiptare kundër krimit të organizuar.

Sakaq, në këtë reagimin inkurajohen autoritetet vendase për të vijuar me luftën e nisur ndaj krimit të organizuar, ku kjo e fundit sipas tyre nuk mund të fitojë mbi forcën e ligjit.

“PĂ«rgĂ«zon doganĂ«n dhe policinĂ«, pĂ«r operacionin e suksesshĂ«m nĂ« kapjen e 614 kg kokainĂ« nĂ« portin e DurrĂ«sit. Ju lumtĂ« dhe vazhdoni kĂ«shtu me luftĂ«n kundĂ«r krimit tĂ« organizuar. Krimi i organizuar nuk mund tĂ« fitojĂ« mbi forcĂ«n e ligjit. Shteti shqiptar duhet tĂ« jetĂ« vigjilent dhe i fortĂ« kundĂ«r grupeve tĂ« krimit tĂ« organizuar, tĂ« cilat pĂ«rpiqen tĂ« zgjerojnĂ« trafikun e drogĂ«s”, thuhet nĂ« reagimin zyrtar tĂ« delegacionit tĂ« BE-sĂ« nĂ« TiranĂ«. /r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…