Home Rajoni Kosova Kosova fundjavë kryesisht të vranët dhe intervale me diell

Kosova fundjavë kryesisht të vranët dhe intervale me diell

1 min read
0
321

PRISHTINË, 3 Mars /ATSH/.-NĂ« KosovĂ« nĂ« dy ditĂ«t e fundjavĂ«s do tĂ« mbajĂ« mot kryesisht i vranĂ«t dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 deri 2 gradë celcius, ndërsa maksimalet e ditës 4-6 gradë.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja dhe verilindja me shpejtësi 1-11 metra në sekondë, parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës./b.j/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Kosova
Comments are closed.

Check Also

Merr flakë autobusi i linjës Gjermani-Kosovë, asnjë i lënduar

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Ministria e PunĂ«ve tĂ« Jashtme e KosovĂ«s Ă«shtĂ« njoftuar nga Ambasada …