Home Artikuj te Tjere Meta:Paketa fiskale dhe buxheti i ri, realiste

Meta:Paketa fiskale dhe buxheti i ri, realiste

2 min read
0
144

Kryetari i LSI-se, Ilir MetaTIRANË 19 Dhjetor /ATSH/ -Kryetari i LĂ«vizjes Socialiste pĂ«r Integrim, Ilir Meta, duke folur nĂ« mbledhjen e kryesisĂ« sĂ« kĂ«saj partie, e vlerĂ«soi paketĂ«n fiskale dhe buxhetin e ri si realist dhe tĂ« drejtĂ«. 

“Ky buxhet nuk Ă«shtĂ« buxheti qĂ« tĂ« gjithĂ« do donim sipas dĂ«shirave, kĂ«rkesave, premtimeve dhe nevojave tĂ« qytetarĂ«ve shqiptarĂ«, por Ă«shtĂ« alternativa mĂ« realiste pĂ«r situatĂ«n ku e katandisi vendin qeveria e kryeministrit Berisha,” tha Meta.
Sipas tij, buxheti i ri Ă«shtĂ« 430 milion$ mĂ« shumĂ« nga viti i kaluar, ndĂ«rsa referuar paketĂ«s fiskale, ai shprehu rezerva vetĂ«m pĂ«r rritjen e tatim fitimit pĂ«r biznesin e madh, por qĂ« sipas tij, â€œĂ«shtĂ« njĂ« e keqe e domosdoshme”.
NĂ« sinkron me premtimet e Kryeministrit Rama, Meta premtoi se biznesit do t’i paguhen detyrimet e prapambetura.
Kreu i LSI-sĂ« vlerĂ«soi bashkĂ«punimin e qeverisĂ« me FMN-nĂ«, sipas tij tĂ« mbĂ«shtetur edhe nga Guvernatori i BankĂ«s, ndĂ«rsa deklaroi se ekonomia shqiptare rrĂ«shqiti edhe prej faktit se Berisha nuk e dĂ«gjoi kĂ«tĂ« organizĂ«m. “Berisha vazhdon tĂ« jetĂ« koherent kundĂ«r FMN-sĂ«, por fatmirĂ«sisht shqiptarĂ«t e zgjidhĂ«n me votĂ« kĂ«tĂ« çështje”, tha Meta. /b.k/./a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Artikuj te Tjere
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…