Home Aktualitet Moti i keq, rrugët nacionale në qarkun e Kukësit të kalueshme

Moti i keq, rrugët nacionale në qarkun e Kukësit të kalueshme

2 min read
0
214

KUKËS, 1 Mars/ATSH-Maela Marini/.- TĂ« gjitha rrugĂ«t nacionale nĂ« qarkun e KukĂ«sit janĂ« tĂ« hapura dhe lĂ«vizet pa zinxhirĂ«, me pĂ«rjashtim tĂ« rrugĂ«s Dukagjin – QafĂ« Mali, qĂ« kalohet me zinxhir.

NĂ« njĂ« prononcim pĂ«r ATSH-nĂ«, Prefekti i Qarkut tĂ« KukĂ«sit, Zenel Kuçana informon mbi masat qĂ« po merren pĂ«r pastrimin e rrugĂ«ve nga dĂ«bora dhe pĂ«r t’ju ardhur nĂ« ndihmĂ« banorĂ«ve nĂ« kushtet e motit tĂ« keq, me temperatura nĂ«n zero dhe reshje intensive dĂ«bore.

Aktualisht temperatura nĂ« Qarkun e KukĂ«sit regjistron – 9 gradĂ«.

Sipas Prefektit Kuçana, nga dita e djeshme mësimi në shkollat e të gjitha fshatrave të këtij qarku vazhdon të jetë i pezulluar.

“ËshtĂ« punuar nĂ« vazhdimĂ«si edhe nga bashkitĂ« dhe Shtabi i Emergjencave Civile qĂ« t’u vihet nĂ« ndihmĂ« njerĂ«zve nĂ« nevojĂ«, tĂ« sĂ«murĂ«ve dhe deri tani nuk kemi patur ndonjĂ« problem tĂ« veçantĂ«. Situata Ă«shtĂ« nĂ«n kontroll dhe vazhdon monitorimi pĂ«r çdo problem”, shprehet Prefekti Kuçana.

Po ashtu sipas tij, nga dita e djeshme vazhdon puna për të hapur rrugët në qendrat e Njësive Administrative të tre bashkive të këtij qarku, Has, Tropojë dhe Kukës. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Maela Marini
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…