Home Ekonomi, Biznes dhe Finance Moti me reshje dĂ«bore, ARRSH po ‘mban’ tĂ« kalueshme akset rrugore kombĂ«tare

Moti me reshje dĂ«bore, ARRSH po ‘mban’ tĂ« kalueshme akset rrugore kombĂ«tare

1 min read
0
193

TIRANE, 27 Shkurt /ATSH/- Megjithëse në kushtet e një moti me reshje intensive të shiut dhe dëborës që ka përfshirë këtë të martë vendin tonë, Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) dhe kompanitë e mirëmbajtjes po punojnë në terren, duke mbajtur të kalueshme akset rrugore kombëtare.

Ministria e InfrastrukturĂ«s dhe EnergjisĂ«, nĂ« njĂ« postim nĂ« rrjetin social “Facebook” ka publikuar foto nga akset rrugore ku po punohet pĂ«r largimin e borĂ«s nga rruga. Gjithashtu ARRSH po mban tĂ« informuar qytetarĂ«t pĂ«r kalueshmerinĂ« nĂ« akstet kombetare dhe bĂ«n apel pĂ«r shumĂ« kujdes nga ana e drejtuesve tĂ« mjeteve. e.xh/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Etleva Xhajanka
Load More In Ekonomi, Biznes dhe Finance
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…