Home Art, Kulture dhe Argetim MUZIKË – Legjenda italiane Mina rikthehet me njĂ« album tĂ« ri

MUZIKË – Legjenda italiane Mina rikthehet me njĂ« album tĂ« ri

1 min read
0
479

ROMË, 2 mars /ATSH-ANSA/  – Legjenda e muzikĂ«s italiane, Mina Mazzini pritet tĂ« nxjerrĂ« mĂ« 23 mars, njĂ« album me kĂ«ngĂ« tĂ« reja”, njoftoi sot kompania e regjistrimit “Sony “.

“Albumi, i titulluar “Maeba”, pĂ«rmban 12 kĂ«ngĂ« dhe njĂ« surprizĂ« pĂ«r adhuruesit e kĂ«ngĂ«tares italiane”, sipas ”Sony”.

Mina, 77 vjeçe, është këngëtarja më e mirë që ka nxjerrë ndonjëherë Italia.

Edhe pse prej vitesh Mina është shfaqur shumë rrallë në publik,  ajo ka vazhduar karrierën e saj të të shkruarit të këngëve.

Albumi i saj i ri del pas  suksesit tĂ« “Selfie” nĂ« 2014 dhe “Le Migliori”, njĂ« bashkĂ«punim i vitit 2016 me kĂ«ngĂ«tarin Adriano Celentano qĂ« arriti tĂ« vlerĂ«sohej me gjashtĂ« disqe platini.//a.i/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Atila Ismailaj
Load More In Art, Kulture dhe Argetim
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…