Home Bota MYNIH – Netanyahu shpreh ngushĂ«llime pĂ«r familjet e viktimave tĂ« aksidentit ajror nĂ« Iran

MYNIH – Netanyahu shpreh ngushĂ«llime pĂ«r familjet e viktimave tĂ« aksidentit ajror nĂ« Iran

1 min read
0
179

MYNIH, 18 shkurt /ATSH-AFP/ – Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu shprehu sot ngushĂ«llime pĂ«r familjet e 66 viktimave tĂ« njĂ« aksidenti ajror nĂ« Iran, duke nĂ«nvizuar se nuk kishte probleme me popullin iranian, por me regjimin e tij.

“PĂ«rfitoj nga rasti pĂ«r tĂ« shprehur ngushĂ«llimet e mia pĂ«r familjet e 66 viktimave qĂ« humbĂ«n jetĂ«n nĂ« aksidentimin ajror”, deklaroi ai gjatĂ« njĂ« fjalimi shumĂ« tĂ« ashpĂ«r kundĂ«r Teheranit nĂ« KonferencĂ«n e SigurisĂ«, qĂ« po zhvillohet nĂ« Mynih.

“Ne nuk jemi nĂ« konflikt me popullin iranian, por vetĂ«m me regjimin qĂ« po i shtyp ata”, theksoi ai.

“GjashtĂ«dhjetĂ« e gjashtĂ« pasagjerĂ«t dhe anĂ«tarĂ«t e ekuipazhit tĂ« njĂ« linje ajrore iraniane kanĂ« humbur jetĂ«n pas rrĂ«zimit tĂ« avionit tĂ« tyre nĂ« njĂ« rajon malor nĂ« jugperĂ«ndim tĂ« Iranit”, njoftoi njĂ« zĂ«dhĂ«nĂ«s i kompanisĂ« ajrore “Aseman”./
/ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…