Home Lajme Nga Vendi Oscar, dëbohet çifti përgjegjës për zarfin e gabuar

Oscar, dëbohet çifti përgjegjës për zarfin e gabuar

3 min read
0
155

ciftiTIRANË, 2 Mars/ATSH/.- Çështja u zgjidh, fajtorĂ«t u gjetĂ«n dhe dĂ«nuan. Brian Cullinan dhe kolegia Martha Ruiz, kujdestarĂ« tĂ« PriceĂ«aterhouseCoopers janĂ« pĂ«rgjegjĂ«sit e gafĂ«s natĂ«n e ndarjes sĂ« çmimeve Oscar, kur Ă«arren Beatty dhe Faye DunaĂ«ay i dorĂ«zuan çmimin si filmi mĂ« i mirĂ« “La La Land” dhe jo “Monlight”.

Cheryl Boone Isaacs, presidente e Academy Aëard, bëri të ditur se nuk do të kryejnë më detyrën e dorëzimit të zarfeve me emrat e fituesve në kategoritë e nominuara.

Në deklaratën e dhënë për Associated Press, Cheryl Boone Isaacs shtoi se do të shikohet edhe marrëdhënia me vetë PriceëaterhouseCoopers. Gabimi që njollosi natën gala të çmimeve Academy Awards ishte falë Cullinan që po hidhte në Twitter një foto të Emma Stone, para se të dorëzohej zarfi i gabuar.

Cullinan e kishte fshirĂ« postimin , por jo aq shpejt pasi u zbulua nga Wall Street Journal, qĂ« publikoi tekstin e mesazhit “Aktorja mĂ« e mirĂ« Emma Stone nĂ« prapaskenĂ«!#Pwc”. PĂ«c “Ă«shtĂ« sigla e shoqĂ«risĂ« PriceaterhouseCoopers, qĂ« gjithmonĂ« kujdeset pĂ«r menaxhimin formal tĂ« çmimeve.

“Moonlight” u shpall filmi mĂ« i mirĂ« i Oscarit pas njĂ« gafe historike, qĂ« i dha gabimisht çmimin mĂ« prestigjioz tĂ« kinemasĂ« favoritit “La La Land”, i cili u largua me gjashtĂ« statuja. Aktorja legjendare, Faye Dunaway, pĂ«rkrah Warren Beatty, lexoi gabimisht nĂ« skenĂ«n e ”Dolby Theatre” emrin e filmit./Tgcom24/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…