Home Lajme Nga Vendi Oscar, fustanet më të bukur vitet e fundit në tapetin e kuq

Oscar, fustanet më të bukur vitet e fundit në tapetin e kuq

3 min read
0
250

TIRANË, 3 Mars/ATSH/.- NumĂ«rimi pĂ«r Oskar 2018 ka filluar zyrtarisht: tĂ« dielĂ«n mĂ« 4 mars, nĂ« fakt, Teatri Dolby nĂ« Los Angeles do tĂ« presĂ« edicionin e 90-tĂ« tĂ« tĂ« shumĂ«priturit Academy Awards.

Ju gjithashtu po prisni me padurim pĂ«r tĂ« zbuluar veshjet luksoze, kĂ«pucĂ«t “to die for” dhe bizhuteritĂ« e Ă«ndrrave qĂ« do tĂ« veshin aktoret mĂ« tĂ« dashura tĂ« momentit gjatĂ« natĂ«s mĂ« magjepsĂ«se tĂ« Hollywood? Ende pak durim dhe do ta dimĂ«, tani me tĂ« vĂ«rtetĂ« mungon shumĂ« pak.

Ndërkohë si për të bërë një lojë të vogël për të testuar kujtesën tuaj të modës? Kush kujton se cilat janë veshjet më elegante të viteve të fundit që na kanë bërë të biem në dashuri me shikim të parë në edicionet e kaluara?

Renditja jonĂ« personale e “Best of the best” me siguri nuk mund tĂ« mos pĂ«rfshijĂ« Gwyneth Paltrow nĂ« ’99 e largĂ«t: njĂ« “vizion” i vĂ«rtetĂ« nĂ« renĂ« rozĂ« tĂ« Ralph Lauren. ShumĂ« shik!

Të paharrueshme edhe veshjet, respektivisht në 2001 dhe 2004, nga Julia Roberts dhe Charlize Theron: e para në Valentino vintage me të zeza me profile të bardha, e dyta në Gucci.

Duke folur pĂ«r kohĂ«t mĂ« tĂ« fundit, ne kemi gjetur vetĂ«m veshjet e pĂ«rsosura tĂ« Jennifer Lawrence nĂ« vitin 2013 me fustanin Dior Couture, Lupita Nyong’o nĂ« vitin 2014 me fustanin me pala tĂ« PradĂ«s dhe Emma Stone nĂ« vitin 2015 me veshje ngjyrĂ« ari tĂ« Elie Saab Couture.

Ja një galeri me veshjet tona të preferuara të Oscarëve të viteve të fundit!/Grazia/k.s/

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…