Home Rajoni Kosova Pacolli: Kosova bashkë me aleatët për ta mposhtur të keqen globale

Pacolli: Kosova bashkë me aleatët për ta mposhtur të keqen globale

2 min read
0
332

PRISHTINË, 3 Mars/ATSH/.- ZĂ«vendĂ«skryeministri dhe ministri i JashtĂ«m, i RepublikĂ«s sĂ« KosovĂ«s, Behxhet Pacolli, dĂ«noi sulmet qĂ« ndodhĂ«n dje ndaj AmbasadĂ«s sĂ« FrancĂ«s dhe BazĂ«s sĂ« UshtrisĂ« KombĂ«tare, nĂ« kryeqytetin e Burkina Faso-s, Ouagadougou, ku disa persona mbetĂ«n tĂ« vrarĂ« dhe dhjetĂ«ra tĂ« plagosur.

“DĂ«noj me fjalĂ«t mĂ« tĂ« ashpra sulmet, qĂ« ndodhĂ«n dje ndaj AmbasadĂ«s sĂ« FrancĂ«s dhe BazĂ«s QĂ«ndrore tĂ« UshtrisĂ« KombĂ«tare tĂ« Burkina Faso-s, nĂ« kryeqytetin e kĂ«tij shteti, Ouagadougou, të  cilat lanĂ« pĂ«r pasojĂ« disa persona tĂ« vdekur dhe dhjetĂ«ra tĂ« plagosur”, thekson Pacolli.

Kreu i diplomacisĂ« kosovare shprehet se “Kosova qĂ«ndron krah pĂ«r krah me FrancĂ«n dhe tĂ« gjitha vendet aleate nĂ« mposhtjen e sĂ« keqes globale, e cila ka ndjellur vetĂ«m frikĂ«, nxitur urrejtje e fragmentarizim dhe ka krijuar pasiguri tek qytetarĂ«t”./KosovaPress/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Kosova
Comments are closed.

Check Also

Merr flakë autobusi i linjës Gjermani-Kosovë, asnjë i lënduar

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Ministria e PunĂ«ve tĂ« Jashtme e KosovĂ«s Ă«shtĂ« njoftuar nga Ambasada …