Home Aktualitet Parashikimi i motit, e dielë 4 Mars 2018

Parashikimi i motit, e dielë 4 Mars 2018

1 min read
0
700

TIRANE, 4 Mars /ATSH/ -Moti gjatë ditës së sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Baza e reve të ulta mbi 600 metër.

Sipas Shërbimit Meterologjik do të kemi reshje shiu, lokalisht shtrëngata dhe stuhi në orët e para të ditës.

Prej orëve të pasdites do të kemi ndërprerjen e reshjeve. Reshje të dobta dëbore në Alpe dhe malësitë e Verilindjes. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Jugperëndim 1-15m/sek.

Deti i forcës 3-4 me lartësi dallge 1.5-2.5metër.

Temperaturat parashikohen:

Vendet malore                  2°/8°C

Vendet e ulta              6°/19°C

Vendet bregdetare      7°/20°C  /e.malaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Edit Malaj
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…