Home Aktualitet Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 17 Shkurt 2018

Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 17 Shkurt 2018

1 min read
0
137

TIRANE, 17 Shkurt /ATSH/ – Moti mbi vendin tonĂ« parashikohet i kthjellĂ«t me shtim  gradual tĂ« vranĂ«sirave.

Sipas Shërbimit Meteorologjik, në pjesën Veriore dhe qendrore të vendit në orët e vona të mbrëmjes do të kemi një shtim të vranësirave deri në të dendura.

Era do të fryjë me drejtim Lindje-Verilindje 1-10m/sek.

Deti i forcës 3 me lartësi dallge 1.5metër.

Mjegull/mjegullinë lokale në zonat luginore gjatë orëve të mëngjesit me shikim 100m-20km.

Rrezik nga ngricat përgjatë akseve rrugore.

Temperaturat parashikohen:

Vendet malore                 -3°/7°C

Vendet e ulta              2°/15°C

Vendet bregdetare      4°/16°C  /e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Edit Malaj
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…