Home Bota POLONI – 10 tĂ« vdekur pas kalimit tĂ« njĂ« vale tĂ« ftohti

POLONI – 10 tĂ« vdekur pas kalimit tĂ« njĂ« vale tĂ« ftohti

1 min read
0
185

VARSHAVË, 26 shkurt /ATSH-DPA/ – TĂ« paktĂ«n 10 persona kanĂ« vdekur nga i ftohti gjatĂ« fundjavĂ«s nĂ« Poloni, njoftojnĂ« forcat e sigurisĂ«.

Numri i përgjithshëm i personave që kanë vdekur për shkak të të ftohtit që prej nëntorit ka arritur në 48.

Temperaturat kanë rënë në minus 20 gradë Celcius në disa vende.

Kushtet ekstreme pritet të vazhdojnë dhe autoritetet u kanë bërë thirrje qytetarëve të ndihmojnë më të moshuarit dhe të pastrehët, të cilët janë veçanërisht të pambrojtur në dimër./

/G.S/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…