Home Bota POLONI – ”Bisha nga Lindja” shkakton 55 tĂ« vdekur nĂ« EuropĂ«

POLONI – ”Bisha nga Lindja” shkakton 55 tĂ« vdekur nĂ« EuropĂ«

1 min read
0
209

VARSHAVË, 2 mars /ATSH-ANSA/ – ”Bisha nga Lindja”, siç Ă«shtĂ« ashtuquajtur vala e motit tĂ« keq, shoqĂ«ruar me dĂ«borĂ« dhe temperatura ekstreme minimale nĂ« tĂ« gjithĂ« EuropĂ«n, ka shkaktuar deri tani 55 tĂ« vdekur, njoftoi sot BBC-ja.

Situata më e rëndë paraqitet në Poloni, ku numri i viktimave, shumica të pastrehë, ka arritur në 21.

”ShtatĂ« tĂ« tjerĂ« janĂ« regjistruar nĂ« Sllovaki dhe gjashtĂ« nĂ« RepublikĂ«n Çeke”, shtoi BBC-ja.

”NdĂ«rmjet viktimave janĂ« edhe tre nĂ« SpanjĂ«, pesĂ« nĂ« Lituani, katĂ«r FrancĂ« dhe dy nĂ« Serbi, Itali, Slloveni dhe Rumani. NĂ« BritaninĂ« e Madhe ka vdekur njĂ« person”, pĂ«rfundon BBC./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…