Home Bota POLONI – KatĂ«r tĂ« vdekur pas shembjes sĂ« njĂ« pallati

POLONI – KatĂ«r tĂ« vdekur pas shembjes sĂ« njĂ« pallati

1 min read
0
1,055

POZNAN, 4 mars /ATSH-ANSA/ – TĂ« paktĂ«n katĂ«r persona kanĂ« humbur jetĂ«n dhe 24 tĂ« tjerĂ« janĂ« plagosur, pas shembjes sĂ« njĂ« pallati nĂ« Poznan, njoftoi sot media lokale polake.

Ajo shtoi se mes viktimave ka edhe fëmijë.

Mendohet se shkak për shembjen e ndërtesës ka qenë shpërthimi i sistemit të gazit, edhe pse ende nuk dihet arsyeja e vërtetë e tragjedisë.

Skuadrat e zjarrfikseve ndodhen ende në pallatin e shembur, që kishte 18 apartamente./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…