Home Aktualitet SchĂŒtz: MiqĂ«sia gjermano-franceze tĂ« shĂ«rbejĂ« si frymĂ«zim pĂ«r Ballkanin

SchĂŒtz: MiqĂ«sia gjermano-franceze tĂ« shĂ«rbejĂ« si frymĂ«zim pĂ«r Ballkanin

2 min read
0
176

TIRANË, 23 Janar/ATSH-Z.Tosku/- “MiqĂ«sia gjermano-franceze mund tĂ« jetĂ« njĂ« frymĂ«zim pĂ«r marrĂ«dhĂ«niet e shteteve dhe mbi tĂ« gjitha tĂ« njerĂ«zve nĂ« Ballkanin PerĂ«ndimor”.

KĂ«shtu u shpreh ambasadorja gjermane nĂ« ShqipĂ«ri, Susanne SchĂŒtz gjatĂ« njĂ« aktiviteti tĂ« zhvilluar me rastin e 55-vjetorit tĂ« Traktatit tĂ« Elysee-sĂ« midis GjermanisĂ« dhe FrancĂ«s.

Në sallën e kinema Millennium, me rastin e 55- vjetorit të Traktatit të Elysee-së midis Gjermanisë dhe Francës u shfaq filmi Frantz nga Francois Ozon.

Ambasadorja e GjermanisĂ« nĂ« TiranĂ«, Susanne SchĂŒtz dhe ajo e FrancĂ«s, Christina Vasak, diskutuan mĂ« pas me publikun, kryesisht tĂ« rinj, rreth marrĂ«dhĂ«nieve gjermano-franceze dhe rĂ«ndĂ«sisĂ« sĂ« tyre pĂ«r EvropĂ«n dhe Ballkanin PerĂ«ndimor.

“Jam e bindur se pajtimi dhe miqĂ«sia gjermano-franceze mund tĂ« jetĂ« gjithashtu njĂ« frymĂ«zim pĂ«r marrĂ«dhĂ«niet e shteteve dhe mbi tĂ« gjitha tĂ« njerĂ«zve nĂ« Ballkanin PerĂ«ndimor”, u shpreh ambasadorja SchĂŒtz./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…