Home Ceshtjet Sociale Si mund të konsultoni online faturën tuaj të UKT-së?

Si mund të konsultoni online faturën tuaj të UKT-së?

2 min read
1
198

TIRANË, 27 Shkurt/ATSH-Z.Tosku/ – Krahas hapjes sĂ« pikave tĂ« reja tĂ« UKT-sĂ« nĂ« çdo lagje, Bashkia e TiranĂ«s po modernizon tĂ« gjithĂ« sistemin pĂ«r tĂ« lehtĂ«suar shĂ«rbimin ndaj qytetarĂ«ve.

Kështu, për të pasur akses online, ju mund të regjistroheni në adresën online.ukt.al duke shënuar saktë të dhënat personale, ose të aplikoni si përdorues i regjistruar nëse keni akses në faqen e UKT.

Lançimi i faqes së re të aksesimit online të faturës së ujit tashmë ofron mjaft lehtësira për qytetarët.

NjĂ« lehtĂ«si ka tĂ« bĂ«jĂ« me mundĂ«sinĂ« e ripĂ«rtĂ«ritjes sĂ« fjalĂ«kalimit drejtpĂ«rdrejt nga faqja e website duke plotĂ«suar tĂ« dhĂ«nat e sakta, pa pasur nevojĂ« pĂ«r t’u drejtuar nĂ« zyrat e Kujdesit ndaj Klientit. Gjithashtu, pĂ«rmes kĂ«tij aplikacioni, qytetarĂ«ve u mundĂ«sohet tĂ« shohin historikun e pagesave nĂ« pikat e UKT apo banka.

Ndërkohë, Bashkia e Tiranës u ka bërë thirrje konsumatorëve familjarë që të përfitojnë nga afati deri më 28 shkurt, për të lidhur kontratat e rregullta me UKT-në dhe për të nënshkruar akt-marrëveshjen për pagesat e prapambetura, duke përfituar nga skema e pagesës me këste. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Ceshtjet Sociale
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…