Home Bota SIRI – TetĂ« ushtarĂ« turq vriten nĂ« Afrin

SIRI – TetĂ« ushtarĂ« turq vriten nĂ« Afrin

1 min read
0
216

DAMASK, 2 mars /ATSH-ANSA/ – TĂ« paktĂ«n tetĂ« ushtarĂ« turq humbĂ«n jetĂ«n dhe 13 tĂ« tjerĂ« mbetĂ«n tĂ« plagosur gjatĂ« luftimeve tĂ« ndryshme, dje nĂ« mbrĂ«mje vonĂ«, nĂ« enklavĂ«n kurdo-siriane tĂ« Afrinit, qĂ« Ankaraja po e sulmon qĂ« nga 20 janari i kaluar, njoftoi sot ushtria turke.

Sipas medias lokale, në këto luftime u përfshinë edhe forcat speciale, që kanë hyrë në Siri gjatë ditëve të fundit.

KĂ«to vdekje e çojnĂ« nĂ« 40 numrin e ushtarakĂ«ve turq tĂ« vrarĂ« qĂ« nga fillimi i operacionit ”Dega e ullirit”, me njĂ« mesatare prej njĂ« ushtari nĂ« ditĂ«./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…