Home Bota SOFT NEWS – Trump sĂ«rish akuza pas imitimeve tĂ« Baldwin

SOFT NEWS – Trump sĂ«rish akuza pas imitimeve tĂ« Baldwin

2 min read
0
260

UASHINGTON, 2 mars /ATSH-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump drejtoi sĂ«rish sot akuza ndaj aktorit Alec Baldwin, i cili e imiton atĂ« rregullisht nĂ« emisionin komik “Saturday Night Live”.

GjatĂ« njĂ« interviste dhĂ«nĂ« pĂ«r gazetĂ«n ‘’ The Hollywood Reporter’’, aktori u shpreh se ndihej si ‘’nĂ« agoni’’ çdo herĂ« qĂ« imitonte Donald Trump.

Presidenti iu përgjigj sot me anë të një postimi në Twitter ku ai e quan Alex, duke bërë një gabim të rëndë drejtshkrimor.

‘’Alex Baldwin, me njĂ« karrierĂ« mediokre, i cili po pĂ«rpĂ«litet drejt fundit pĂ«r tĂ« shpĂ«tuar nga ky imitim mjaft i keq i figurĂ«s sime nĂ« ‘Saturday Night Live’, shprehet tani se pĂ«rjeton njĂ« lloj agonie kur mĂ« imiton mua”, pohoi Trump.

‘’Alex, ata qĂ« janĂ« nĂ« agoni janĂ« janĂ« tĂ« detyruar tĂ« tĂ« shohin ty’’, pĂ«rfundoi presidenti.

Trump i luajtur nga Baldwin është bërë një personazh mjaft popullor.

Presidenti e kishte sulmuar atë disa herë në fillim, por kjo është hera e parë prej një kohe të gjatë që ai drejton sërish kritika ndaj tij./ /v.b/  a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Vilma Bytyci
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…